HPE در واقع از تقسیم HP به وجود آمد و بر محصولات و خدمات سازمانی Enterprise تمرکز دارد.

Hewlett Packard Enterprise (HPE) در سال 2015 هنگامی که HP کار خود را به دو دسته تقسیم کرد، شکل گرفت. در یک طرف HP Inc، شرکت تولید کننده و PC قرار دارد، در حالی که HPE در حوزه محصولات و خدمات سازمانی مشغول به فعالیت است.

تشکیل HPE، نه تنها مانع رشد ذاتی این شرکت نشد، بلکه کسب و کارهای جدیدی را آغاز کرده و محصولات و خدمات جدید را راه‌اندازی نموده است تا از رقبای خود عقب نماند. این شرکت همچنین بخشهایی از عناصر کسب و کار خود را واگذار کرده تا به یک شرکت چابک تبدیل شود، که با نوآوری تلاش می‌کند با نیازهای مشتری سازگار شود.

تقسیم HP به دو بخش در سال 2014 اعلان عمومی شد و رسما در اواخر سال 2015 اتفاق افتاد. HPE بیشتر حول محور محصولات تجاری، از جمله سرورها و البته خدماتی که در کنار آن اجرا می شود، در نظر گرفته می شود. فروش پرینتر و لپ تاپ در بخش HP ادامه دارد.

به رغم وجود مشکلات بسیار، HPE همچنان یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه فعالیت خود است، به ویژه در بازار ابر، جایی که رقابت تنگاتنگی با Dell برای به دست آوردن بخش بزرگتری از بازار  زیرساخت‌های ابری دارد.

محصولات HPE چیست؟

سبد محصولات اچ پی HPE شامل انواع مختلفی از محصولات سازمانی شامل سرور اچ چی، سرور ایستاده اچ پی، محصولات ذخیره سازی داده‌ها، زیرساخت‌های ترکیبی، خدمات محاسبات سریع، نرم‌افزار و تجهیزات شبکه می‌باشد.

راهکارهای ذخیره‌سازی HPE همه چیز را دربرمی‌گیرد از راهکارهای تعریف شده بوسیله نرم افزار (software-defined) گرفته تا راهکاری که کاملا از ابزارهای ذخیره‌سازی فلش (all-flash) استفاده می‌کند تا هارد دیسکهای دارای موتور (spinning disk) و نوار (Tape).

سرورهای HPE شامل سرور ایستاده اچ پی (Tower)، سرور اچ پی قابل نصب در رک (rack mount) و تیغه (Blade) و همچنین سیستم‌های یکپارچه می باشند، در حالی که تجهیزات شبکه HPE شامل سوئیچ‌ها (Switch)، روترها (Router) و نقاط دسترسی (Access Point) است.

شرکت HPE اخیرا آنچه را که ادعا می کند امن ترین زیرساخت سرور در دسترس تجاری است، راه اندازی کرده است. سرورهای  Gen10 ProLiant شامل موردی است که با عنوان “اثر انگشت دیجیتالی” (digital fingerprint) ساخته شده در سیلیکون و Firmware معرفی شده است. اگر این دو با هم منطبق نباشند، نشان می دهد که کسی قصد نفوذ به سرور را دارد و  سرور بوت نخواهد شد.

HPE در بخش تحقیقات سرمایه گذاری های گسترده‌ای را انجام داده است. آخرین نوآوری شرکت یک نمونه از بزرگترین کامپیوتر تک حافظه در جهان است که شامل 160 ترابایت (TB) حافظه است.

مگ ویتمن، مدیر عامل شرکت Hewlett-Packard Enterprise، گفته است: “اسرار موفقیت بعدی علمی بزرگ، نوآوری در حال تغییر در صنعت و یا فناوری تغییر دهنده زندگی، در نگاه ساده به ورای کوه داده هایی هر روز ایجاد می کنیم، پنهان است. برای تحقق این رویا، ما نمی توانیم به فن آوری های گذشته متکی باشیم، ما نیاز به یک کامپیوتر برای دوران کلان داده داریم.”

این نمونه اولیه بخشی از پروژه های تحقیقاتی HPE’s The Machine است که هدف آن ارائه یک پارادایم جدید از محاسبات یعنی محاسبات مبتنی بر حافظه Memory Driven Computing است که پیش بینی شده است که از روشهای محاسبات مبتنی بر پردازنده پیشی بگیرد.

 

شرکت سورین تامین کننده انواع محصولات اج پی می باشد و شما می توانید برای دریافت قیمت سرور اچ پی و قیمت سرور ایستاده اچ پی با متخصصین سورین تماس حاصل فرمایید.