ساخت استوریج بر اساس پردازنده‌های گرافیکی

یک شرکت استارت اپ نیوزلندی قصد دارد با همکاری Netlist و HPC Systems یک پلتفرم ذخیره سازی مبتنی بر لینوکس راه اندازی کند که توسط GPU ها و NVDIMM ها شتاب می گیرد.

پایه و اساس این پلتفرم فناوری Nyriad’s NSULATE است که از یک پردازنده گرافیکی برای انجام پردازش هایی که معمولا توسط کنترل کننده RAID در آرایه های ذخیره سازی بزرگ انجام می‌شود، استفاده می کند. طبق ادعای این شرکت، از تعداد بالای هسته‌های پردازشی یک GPU برای انجام محاسبات مربوط به توازن (parity) استفاده می شود تا بازیابی خودکار داده ها در مقیاس های غیر ممکن با کارت RAID یا CPU امکانپذیر گردد. این ادعا نشانگر ان است که NSULATE می تواند با چندین مورد از خرابی های دستگاه به صورت همزمان مقابله کند، در حالی که کارایی عملکرد I / O خود را حفظ کند.

فن آوری NSULATE همچنین اجازه می دهد تا محاسبات و ذخیره سازی به صورت همزمان در یک گره و در کنار یکدیگر انجام شوند. ایده این است که گره های ذخیره سازی را برای انجام عملیات محاسباتی به گونه ای پیکربندی کنیم که سرعت اجرای کدهای مبتنی بر I / O افزایش یابد. با این کار اجرای برنامه هایی که به علت ضعف ذخیره سازی با چالش مواجه هستند، افزایش می‌یابد. همانطور که وب سایت Nyrian می گوید، NSULATE پلتفرمی را ارائه می دهد که “در آن محاسبات موازی و ذخیره سازی توزیع شده به یک مساله واحد تبدیل می شود.”

این تکنولوژی از درون پروژه ارایه یک کیلومتر مربع، که یک پروژه چندین میلیارد دلاری راه اندازی بزرگترین تلسکپ رادیویی دنیا می باشد بوجود آمده است. در فاز اول، پروژه تلسکپ رادیویی می بایست هجم بسیار بالایی از داده های خام که با سرعت 160 ترابایت در ثانیه تولید میشوند پردازش کند. این مقدار ورودی و خروجی (I/O) و سرعت پردازشی که برای آن نیاز است الهام بخش ایجاد این تکنولوژی بود است.

By | 1396-11-15 15:42:40 +03:30 15 بهمن 1396|Categories: اخبار|