سامانه مدیریت کلاستر

کلاستر خود را بسهولت مدیریت کرده
و از منابع محاسباتی خود حداکثر استفاده را بکنید

سامانه مدیریت کلاستر سورین 1396-7-16 12:21:00 +03:30

سیستم های کلاستر نیاز به مدیریت صحیح و قابل انعطاف دارند تا منابع محاسباتی شما هدر نرود و در عین حال به تعداد بیشتری از کاربران سرویس بدهید. سامانه مدیریت کلاستر سورین این قابلیت را به مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها میدهد تا کلاستر های خود را به راحتی مدیریت کرده و از آنها حداکثر بهره را ببرند

ارائه «کار» به کلاستر از طریق پرتال

Surin Cluster Manager به کاربران اجازه می دهد تا از یک پرتال تحت وب از هر جایی به کلاستر لینوکس خود متصل شده و «کار» (Job) خود را به راحتی به سیستم ارائه کنند. در این پنل هیج نیازی به نوشتن اسکریپت های کار (Job Submission Scripts) نیست و با پر کردن فیلد های فرم مخصوص، اسکریپت «کار» بصورت خودکار ایجاد می شود.

Surin-Cluster Manager Job Submission
Surin-Cluster Manager Available Resource

گزارش گیری از «کارها»

کاربران سیستم قادرند از وضعیت کارهای خود گزارش گیری کنند به نحوی که لیست تمامی کارها (Job List)، جزییات  کار (Job Details)، وضعیت صف ها و سرور سیستم (Queue & Server)، کنترل در دسترس بودن منابع  (Available Resources)، وضعیت گره‌ها  (Node List)و جزییات هر گره  (Node Details)را از طریق پنل کاربری مشاهده کنند. مدیران علاوه بر موارد فوق به پنل نظارت کلی تمام کاربران دسترسی دارند.

«کارهای» خود را مدیریت کنید

از قابلیت های سامانه مدیریت کلاستر، امکان مدیریت «کارها»ی (Jobs) هر کاربر بصورت مجزا می باشد. کاربران قادرند کارهای خود را حذف، متوقف و یا آزاد کنند و یا اینکه مشخصات کار خود را تغییر دهند. مدیریت سیستم همچنین قادر است کار ها را خارج از صف اجرا کند و اولویت کارها در صف را تغییر دهد.

همچنین سامانه مدیریت کلاستر سورین قادر است هنگام به پایان رسیدن یک کار و یا دریافت خطا در حین کار به کاربر از طریق ایمیل وضعیت کار خود را اطلاع دهد.

Surin-Cluster Manager Job Managment
Surin-Cluster Manager Job Reservation

رزرو منابع کلاستر از طریق پرتال سامانه مدیریت کلاستر

قابلیت رزرو منابع کلاستر به شما این امکان را می دهد تا برای کاربران متفاوت محدودیت دسترسی به منابع تعریف کنید و برخی از کاربران را در اولویت استفاده از سیستم قرار دهید. کاربران سیستم قادر به مشاهده اطلاعات رزرو، مشاهده جزییات رزرو، مشاهده وضعیت رزرو گره‌ها  و ایجاد رزرو (فقط برای مدیر سیستم) می باشند.

پنل مدیریت: به آسانی کلاستر خود را مدیریت کنید

مدیر سیستم به تمامی بخش های مورد نیاز برای مدیریت بهینه کلاستر از طریق پنل تحت وب سامانه مدیریت کلاستر سورین دسترسی دارد. از جمله این دسترسی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مدیریت سخت افزار – مدیریت هر کدام از گره ها بصورت مجزا
  • مدیریت کلاستر – مدیریت کلاستر بصورت کلی
  • مدیریت اخبار – ارسال اخبار و اطلاعیه ها به کاربران سیستم
  • دریافت اطلاعات آماری از کل سیستم
  • نظارت بر منابع – پنل نظارت منابع کلاستر
  • مدیریت فایل ها
Surin-Cluster Manager Node Managment
Surin Cluster Manager Hardware Managment

برای پیاده سازی سامانه مدیریت کلاستر سورین بر روی کلاستر خود آماده هستید؟

با ما تماس بگیرید